Najlepsze atrakcje dla dzieci w Poznaniu EDYCJA WIOSENNA - PLACE ZABAW

Gdzie się wybrać z dzieciakami w weekend? Jak spędzić z córką popołudnie po pracy? Gdzie zabrać syna i dobrze się bawić?

Mamy wiosnę a wraz z nią cieplejsze i dłuższe dni. To zdecydowanie nie jest już czas na wspólne oglądanie filmów i picie gorącego kakao przy kolejnej już bajce Disneya wieczorową porą. Słońce coraz bardziej nas rozpieszcza i mamy ochotę więcej przebywać na świeżym powietrzu. Parki, pikniki, place zabaw, bieganie, rowery i wieeeele innych aktywności już na Was czekają.

Wychodząc Wam naprzeciw, przygotowałyśmy zestawienie naszym zdaniem najfajniejszych atrakcji Poznania na wiosenne dni. Dziś dzielimy się z Wami naszymi 3 placami zabaw i zapowiadamy, że będą kolejne edycje najlepszych atrakcji dla dzieci w Poznaniu!
Wartofrajda

W naszym zestawieniu zaczynamy mocno i z przytupem. Wartofrajda w Starym Korycie Warty to jedyny taki plac zabaw w Poznaniu. Daje mnóstwo możliwości zabawy i w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni dziecka. Plac jest bardzo wielofunkcyjny. Ciekawe jest to, że został zaprojektowany z wykorzystaniem naturalnego terenu - koryta, którym kiedyś płynęła Warta. Dzieciaki bawią się na placu, który leży rynnie ogrodzonej podwyższonymi bokami.

Wiadomo, że dzieci potrafią zawsze zaskoczyć. Dlatego też projektanci starali się przygotować na wszelką ewentualność i wyposażyli plac w piasek, miękką nawierzchnię syntetyczną i drewno.

Mamy tu jakiś wielbicieli wspinaczki, którzy już nie mogą się doczekać kiedy pociecha zacznie dzielić Waszą pasję? Jeżeli tak to Wartofrajdzie znajdziecie zarówno ściankę wspinaczkową jak i platformy do podchodzenia. Po wdrapaniu się na ściankę, w nagrodę można się po niej przebiec, gdyż ścianka jest również murkiem do biegania.

Na placu znajduje się mnóstwo domków, pod których dachem można się schronić przed ciepłym wiosennym kapuśniaczkiem z nieba lub wdrapać się na nie i złapać dodatkowe promienie słoneczka. Przecież dziecięca wyobraźnia nie zna granic!

Budowniczy parku pomyśleli również o oczywistych bywalcach parku - rodzicach. Stopniowo ułożone ławki są świetnym punktem obserwacyjnym, ponieważ dają możliwość objęcia wzrokiem w zasadzie całego parku. Mamy również świetny podjazd dla wózków jak i “parking” dla nich.

Po zabawie na placu zabaw, warto przejść się na spacer po parku. Na jego szczycie znajdziemy piękny amfiteatr i równie uroczą fontannę.

Dla kogo: dzieci w każdym wieku, także poniżej 3 roku życia (jest dla nich specjalnie wydzielona strefa), również dzieci niepełnosprawne
Ogrodzenia: Tak
Nawierzchnia: Miękka
Wstęp: Wolny
Godziny otwarcia: Codziennie 6:00 - 22:00
Adres: Ewangelicka 1, 60-101, 60-101 Poznań

I warto i frajda - Wartofrajda!

Park dla dzieci

Cytadela

Kolejny w naszym zestawieniu jest niezwykle kolorowy plac zabaw w Parku Cytadela.

Do Parku wybrać można się na wszelkie sposoby - pieszo, na rolkach, rowerem. Dla tych, którzy wolą wygodniejszą formę transportu proponujemy komunikację miejską: tramwaje 4 i 10, autobusy 69, 71, 74, 83, 90. Przewidziano też opcję dla najbardziej wygodnych - parking znajdują się przy ul. Szelągowskiej.

Ciekawa jest historia tego miejsca, bo skąd ta nazwa Cytadela.  Pochodzi od pierwotnego przeznaczenia terenu parku. Znajdował się tu główny fort Twierdzy Poznań – Fort Winiary.

Tak jak i w przypadku Wartofrajdy, zadbano tu o miękką amortyzującą powierzchnię. A było co pokrywać, gdyż plac zabaw zajmuje aż 1500m2!

Tym razem na placu zabaw znajdziemy lokomotywę, statek i równoważnie. Dla tych, którzy myślami są już na wakacjach nad morzem przygotowano piaskownice i zjeżdżalnie.  W Cytadeli również znajdziemy ścianki wspinaczkowe. Dla tych dzieciaków, którym znudziły się już tradycyjne huśtawki - znajdą tam taką typu “gniazdo”. Gdy to nie sprosta ich oczekiwaniom, mogą też zagrać z Wami w “kółko i krzyżyk” lub po prostu wylecieć w kosmos specjalnie przygotowaną na ten cel rakietą.

Po zabawie można wybrać się na piknik do parku lub na smakowitą szamę do restauracji "Tarasy Cytadeli", która gotowa jest też na najmłodszych gości (w toalecie znajduje się przewijak). Dla wielbicieli historii, na terenie parku znajduje m. in. Muzeum Armii „Poznań” czy Muzeum uzbrojenia.

Dla kogo: dzieci w każdym wieku do około 10 roku życia, również dzieci niepełnosprawne
Ogrodzenia: Tak
Nawierzchnia: Miękka
Wstęp: Wolny
Godziny otwarcia: Google twierdzi, że otwarte jest 24/7
Adres: al. Armii Poznań, 60-101 PoznańPark zabaw dla dzieci

Plac zabaw w Parku Tysiąclecia

Jak widać atrakcyjnych placów zabaw w Poznaniu nie brakuje. Naszą trzecią propozycją jest genialna atrakcja dla dzieci w Poznaniu - plac zabaw w Parku Tysiąclecia.

Ciekawe jest to, że jeszcze niedawno plac ten był zaniedbanym miejscem. Dzięki projektowi "Dzieci dzieciom. Park Tysiąclecia parkiem 1000 zabaw", którego autorką była  siedmioletnia Natalia Urbańska wraz z rodzicami odnowiono plac zabaw i zakupiono odpowiednie i atrakcyjne dla dzieci wyposażenie. W Parku Tysiąclecia dobrze bawić będą się starsze dzieci mając do dyspozycji: podwójne huśtawki, bocianie gniazdo, ważki, bujaki na sprężynie, zjeżdżalnię i karuzelę. Labirynt to atrakcja dla najmniejszych. Przedszkolaki z pewnością zakochają się w zestawie zabawowym złożonym z trzech zjeżdżalni.

W pobliżu placu zabaw znajduje się uwielbiane przez dzieci Miasteczko Ruchu Drogowego, do ktorego można wybrać się przy okazji wizyty.

Dla kogo: dzieci w każdym wieku do około 10 roku życia (w parku wybudowano siłownię integracyjną dostosowaną do osób niepełnosprawnych z urządzeniami do ćwiczeń)
Ogrodzenia: Tak
Nawierzchnia: Miękka
Wstęp: Wolny
Godziny otwarcia: Google twierdzi, że otwarte jest 24/7
Adres: Komandoria, 60-101 Poznań

Park zabaw dla dzieci

Strona korzysta z ciasteczek. Przeglądając dalej witrynę zgadzasz się na ich przechowywanie na swoim urządzeniu.

Akceptuje