Jaki wpływ ma taniec na Ciebie i Twoją Córkę?

Każdy zna przysłowie RUCH TO ZDROWIE!

Taniec jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu, bez względu na wiek czy płeć. Każda forma tańca jest równie korzystna dla naszego organizmu. Niesie on ze sobą niesamowicie wiele korzyści.

  • Daje poczucie szczęścia. Wynika z naturalnej potrzeby ruchu. Zmniejsza stres i napięcie, dzięki czemu mamy lepszy nastrój i samopoczucie. Zwiększa się w naszym organizmie produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia. Czy zauważyliście, że nawet kiedy jesteście zmęczeni i zaczynacie tańczyć, uśmiech natychmiast pojawia się na waszej twarzy?
  • Wpływa na świadomość ciała - poprawia koordynację ruchową, czyli m.in. zwinność, orientację przestrzenną, pamięć ruchową i poczucie rytmu. Poprawia się również postawa naszego ciała. Emocje wyzwalające się przez taniec sprawiają, że podświadomie dzieci unoszą głowę, prostują tułów i poruszają się z większą gracją. Dla Waszych pociech to najlepszy czas na stworzenie nawyku prawidłowej postawy.
  • Poprawia się nasza kondycja – wolniej się męczymy, a nasz organizm zwiększa swoją wydajność. Jak szybko dopadnie Cię zadyszka- sprawdź sam! Już po miesiącu zobaczysz różnicę!
  • Zwiększa poczucie własnej wartości oraz rozwija umiejętności interpersonalne - w tańcu zapominasz o szarej codzienności i problemach. Jesteś tu i teraz.
  • Zwiększa inteligencję - pomaga w podejmowaniu decyzji, kształtuje procesy uczenia się nowych ruchów, coraz trudniejszych oraz w momencie, gdy próbujemy przewidzieć jaki ruch wykona nasz partner. W ten sposób stymulujemy nasz mózg do lepszego funkcjonowania oraz tworzenia nowych połączeń międzykomórkowych.
Taniec to zdrowie

Podczas naszych warsztatów poznajecie nie tylko tańce integracyjne, lecz podstawowe kroki tańców polskich, tańca użytkowego oraz towarzyskiego tj. walc angielski czy cha-cha. Tato! Umiejętność prowadzenia partnerki w tańcu przyda Ci się nie tylko podczas tańców z Córką, lecz również z każdą inną kobietą. Z kolei dla Twojej Córki może to być fantastyczny początek przygody z tą formą ruchu. Poznanie podstaw tańca oraz pewnych trików wpłyną na jej pewność siebie oraz wiarę we własne możliwości i umiejętności. Wszystko, czego się nauczycie, będziecie mogli wykorzystać w swoim czasie wolnym. Tańce na weselach urodzinach biesiadach nie będą już takie straszne. Dzięki naszym zajęciom umiecie już przecież prowadzić ;) Z pewnością zabłyśniecie wśród znajomych, jak tylko zaprezentujecie to, co potraficie.

Strona korzysta z ciasteczek. Przeglądając dalej witrynę zgadzasz się na ich przechowywanie na swoim urządzeniu.

Akceptuje